Szylinga – informacje podstawowe

Szanowni Pacjenci!

Filia WSPL SP ZOZ w Poznaniu mieszcząca się przy ul. Szylinga 1 jest placówką służby zdrowia z ponad 80-cio letnią tradycją. Od 1999 jako Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej jest ogólnodostępną placówką medyczną przyjmującą nieodpłatnie pacjentów ubezpieczonych w NFZ.

Odpłatne usługi świadczymy na rzecz innych placówek służby zdrowia, pracodawców w zakresie medycyny pracy, oraz nieubezpieczonych osób prywatnych.

W procesie leczenia i pielęgnowania pacjenta dążymy do połączenia wieloletniej praktyki i doświadczenia zawodowego z najnowszymi osiągnięciami naukowymi oraz do zaspokojenia indywidualnych potrzeb pacjentów, poprzez świadczenie usług wysokiej jakości. Nasi pacjenci otoczeni są opieką wysoko wykwalifikowanego personelu, mającego do dyspozycji nowocześnie wyposażone pracownie diagnostyczne, laboratoria i gabinety lekarskie.

Zaletą naszego zakładu jest jego lokalizacja. Cały kompleks diagnostyczno-leczniczy znajduje się w centrum miasta w pobliżu MTP oraz dworca Poznań-Główny, co umożliwia pacjentom łatwy dojazd oraz załatwienie wszystkich niezbędnych badań w ciągu jednego dnia bez potrzeby tracenia czasu na pokonywanie dużych odległości między placówkami. Bezpośredni dojazd do szpitala i przychodni jest możliwy tramwajami nr: 6, 13, 15 oraz autobusem linii 64